Aparatura medyczna

Elektronika w aparaturze medycznej

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie urządzenia elektroniczne znalazły szerokie zastosowanie w różnorodnych dziedzinach, w tym w branży medycznej. Wprowadzanie nowoczesnych technologii do aparatury medycznej jest nie tylko przejawem postępu, lecz także kluczowym elementem ratującym życie i usprawniającym opiekę zdrowotną.

Zabezpieczenie elektroniki medycznej

W obszarze urządzeń medycznych, niezawodność, bezpieczeństwo i jakość są absolutnymi priorytetami. W tym kontekście firma BL elektronik wyróżnia się jako dystrybutor wysokiej jakości materiałów chemicznych, niezbędnych do zabezpieczenia elektroniki stosowanej w aparaturze medycznej. Nasze  produkty spełniają surowe normy i są przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach, zapewniając doskonałą odporność na wilgoć, substancje chemiczne oraz ekstremalne temperatury, dodatkowo, część naszych produktów posiada certyfikaty zapewniające o braku negatywnego wpływu na zdrowie człowieka co ma kluczowe znaczenie w produkcji aparatury medycznej.

Żywice stosowane w urządzeniach branży medycznej

Żywice jedno i dwuskładnikowe produkowane przez naszego dostawcę NovaChem Technologies są przeznaczone do najbardziej wymagających aplikacji, jako bariery dla wilgoci i substancji chemicznych oraz mające zastosowania izolacyjne. Materiały te mogę być wykorzystywane przez producentów jednorazowych urządzeń medycznych, kateterów, aparatów słuchowych, wyrobów stomatologicznych i instrumentów biomedycznych, a także w urządzeniach do przygotowywania, przetwarzania i pakowania żywności. Wyroby te zostały przetestowane zgodnie z normą USP Class VI oraz ISO 10993 dotyczącą biokompatybilności.

Kleje Optimax® utwardzane światłem UV

Kleje medyczne UV serii Optimax® utwardzają się w kilka sekund pod wpływem światła UV, są wolne od rozpuszczalników i tworzą przeźroczyste, wysoce wytrzymałe połączenia z metalem i plastikami medycznymi. Są idealne do łączenia różnorodnych podłoży, a formuły fluorescencyjne umożliwiają szybką inspekcję liniową dla szybkiej, dużo-seryjnej produkcji.

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Zadzwoń lub napisz do Nas!

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera